آخرین مطالب
 • امام صادق علیه السلام فرمود: هر كس دوست دارد از اصحاب قائم باشد، بايد انتظار بكشد با پرهيزكاري و اخلاق نيك رفتار نمايد در حالي كه منتظر باشد (مكيال المكارم ج2ص151)
 • امام صادق علیه السلام فرمود: « مردم امام خود را نيابند . امام در موسم حج حاضر شود و آنها او را مي‌بيند ولي آنها او را نمي‌بينند.» (كتاب كافي ج2 ص 146)
 • امام عسكری علیه السلام فرمود: «شيعيان ما در يك غم و اندوه دائم به سر مي‌برند تا زماني كه فرزندم كه پيامبر اسلام نويد ظهورش را داده ظاهر شود.» (روزگار رهايي ص392)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « در آخر الزمان براي مردم روزگاري مي‌رسد كه تنها همّ و غمشان شكم آنها و شرف آنها تجملات زندگي و قبله ‌آنها زنهايشان مي‌شوند.» (روزگار رهايي ص 702)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود : « در آخر الزمان قرآن با ني و لحن و غنا خوانده مي‌شود بدون اينكه به هنگام تلاوت با خوف و خشيت پروردگار همراه باشد.» (روزگار رهايي ص797)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « او (قائم) هنگامي ظاهر مي‌شود كه كسي كه امر به معروف كند خوار شود ، و كسي كه مرتكب گناه شود مورد ستايش قرار گيرد.» (روزگار رهايي ص716)
 • امام كاظم علیه السلام فرمود: «تحقيقاً كه امر غيبت يك آزمايشي است از جانب خداي عزوجل كه خلقش را به وسيله آن آزمايش كند.» (روزگار رهايي ص 143)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) مرد را به خاطر پوشيده نگه داشتن همسرش سرزنش ميكنند.» (روزگار رهايي ص 743)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « (در نزديكي ظهور) آلات لهو و لعب در رهگذر مردم آشكارا به كار گرفته مي‌شود، مردم عبور مي‌كنند و كسي جرأت نمي كند از آن جلوگيري كند.» (روزگار رهايي ص 803)
 • رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: « (از علائم آخرالزمان) هنگامي است كه زنها جامه مردان را بپوشند و پوشش حيا از آنها گرفته شود.» (روزگار رهايي ص 75)
 • امام باقر علیه السلام فرمود: « هرگز هرگز فرج حاصل نشود تا آنكه به سختي غربال شويد تا ناخالصان بروند و خالصان باقي بمانند.» (الغيبه ص 206)
 • امیرالمومنین علي علیه السلام فرمود: « در انتظار فرج (قائم) باشيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد. » (الخصال ص 616)
 • امام صادق علیه السلام فرمود:‌ « به خدا سوگند من اگر او (مهدی) را درك مي‌كردم جانم را براي حضرت صاحب الامر فدا مي‌كردم. » (روزگار رهايي ص 425)
دانلود احادیث مهدوی
شگفتیهای عصر ظهور

نظر سنجی

کدام قسمت سایت بیشتر مورد استفاده شما قرار گرفت؟
حکمتی از قرآن
شگفتیهای عصر ظهور
معرفت نسبت به امام معصوم
رافت و مهربانی امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف
وظایف شیعیان در زمان غیبت
مطالب خواندنی
پرسش و پاسخ

آمار بازدیدکنندگان

آرشیو | مظلومیت و غربت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

چرا کسی به فکر اونیست؟


اکنون که بیش از هزار و یکصد و هشتاد سال است که از عمر شریف مولا و آقای ما حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف می گذرد، آن مولایی که همه خوبان به او افتخار کرده اند و خوبان هر چه دارند در وجودمقدس او جمع است ...
تاریخ انتشار: 1394/06/24ادامه مطلب

صاحب هذا الامر، هو الطريد الوحيد الغريب الغائب عن أهله الموتور بأبيه


امام كاظم (عليه السلام( فرمودند: صاحب هذا الامر، هو الطريد الوحيد الغريب الغائب عن أهله الموتور بأبيه. ...
تاریخ انتشار: 1394/02/15ادامه مطلب

مگر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه نستجیر بالله قاتل است؟!!!!


همه ما میدانیم که در این روزهای تیره و تار غیبت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، هر جا که قلبی می تپد و نفسی در سینه جاری است و هر کجا آثاری از حیات و زندگی است از برکات ولی الله الاعظم است. ...
تاریخ انتشار: 1393/11/11ادامه مطلب

مظلومیت غربت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف


عظمت و حقیقت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ازهر جهت در توان پذیرش عقل و علم بشر نبوده و نخواهد گنجید. ...
تاریخ انتشار: 1393/09/24ادامه مطلب

امام حسین علیه السلام هم از امت خویش غایب بود


از غفلت و عدم شناخت ماست که امام در پس پرده غیبت است؛ غفلتی که امام زمان ما روز به روز به غریبی و غربتش افزوده میشود. ...
تاریخ انتشار: 1393/08/30ادامه مطلب

اباصالح


آیا تا به حال به این فکرکرده ایم که چرا به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف «اباصالح المهدی» میگویند؟ ...
تاریخ انتشار: 1393/07/23ادامه مطلب

مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف؛ غمخوار بشریت


مفضل مي‌گويد: از امام صادق علیه السلام درباره نوزادي پرسيدم كه بدون دلیل خاصی مي‌خندد و يا بدون ناراحتي و درد گريه مي‌كند. آن حضرت فرمودند: ... ...
تاریخ انتشار: 1393/06/09ادامه مطلب

مظلومیت و غربت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف


به راستي اگر با توجه كامل بنگريم چه موجودي مظلومتر و غريب‌تر از كسي است كه همه هستي به امر الهي با شعاع و پرتو وجود او به وجود آمده و همچنان مستمر و دائم حيات و بقاء و كمال هم به وجود او بستگي دارد؟ ...
تاریخ انتشار: 1393/01/22ادامه مطلب

شما اینجا هستید